Pas disa ditëve pauzë, Milan është rikthyer në merkato, duke kryer punë tashmë me.dy futbollistë tepër cilësore, të cilët shumë shpejt pritet ti kryejnë ekzaminimet mjekësore në “Milanello”, shkruan “Korneri.net”.

Fjala është për mbrojtësin anësor, Andrea Conti, dhe mesfushori shkatërrues, Lucas Biglia.

Sipas mediave italiane, për Conti Milan do ti paguajë Atalantës 25 mln euro plus bonuse, kurse Lazio nga shitja e Biglias do përfitojë 20 mln euro./Korneri.net.

Artikulli paraprakRrezikon edhe Mourinho
Artikulli tjetërKjo është skuadra e sezonit të ardhshëm për Mario Balotelli