Pas dy kartonëve të kuq (pak të dyshimtë) në ndeshjen Bologna-Milan, ku gjyqtari kryesor Doveri ndëshkoi Palletan dhe Kuckan, skuadra e madhe italiane ka regjistruar një rekord negativ. Nëse marrim për bazë nga viti 2013 e deri më sot skuadrat nga top-5 kampionatet kryesore evropiane, rosonerët kanë marr plot 31 kartonë të kuq më shumë se çdo skuadër tjetër. Nuk është se Milan luan lojë agresive, por shbumica e këtyre kartonëve vinin pas të dytit të verdhë, që nënkupton se futbollistët nuk ishin sa duhet të vëmendshëm në situata përkatëse.

Artikulli paraprakNë 2007 shkoi te Real Madrid për 13.5 milionë €, sot nxjerr në treg këngën e parë ‘rap’
Artikulli tjetërPas fitores me 9 lojtarë, ‘shpërthen’ Montella