Sipas raporteve më të fundit në mediat italiane, Milan ka rifilluar kontaktet me Villarreal për mbrojtësin argjentinas, Mateo Musacchio, për të cilin skuadra spanjolle kërkon 25 mln euro.

Raportohet se kontaktet me agjentin e lojtarin kanë filluar dje dhe shumë që kërkon Villarreal, tash nuk është problem t paguhet pasi Milan ka në dispozicion 100 mln euro për transferime pas ardhjes së kinezëve.

 

Artikulli paraprakMediat turke e bëjnë të kryer, portieri i Partizanit lë Shqipërinë për 200 mijë euro
Artikulli tjetërNora Gjakova fiton meçin e parë në Rio