Nga sot edhe zyrtarisht në treg.

PUMA dhe AC Milan, skuadra kampione e Italisë, kanë kënaqësinë të prezantojnë fanellën e re Home 2022/23 të frymëzuar nga trashëgimia milaneze, gjeneratat e reja të kuqezinjve dhe “That Milan Touch”, koncepti pas fushatës së re kushtuar fanellës së parë të klubit, përcjell Korneri.net

Nuk ka asgjë të menjëhershme për këtë klasik. E themeluar në vitin 1899, që atëherë AC Milan ka qenë gjithmonë një vektor inovacioni, i aftë për të hapur rrugën drejt një të ardhmeje gjithnjë e më ambicioze. Në 2022/23 PUMA vendosi t’i bëjë të njohura këto vlera brezit të ri të kuqezinjve duke i lënë shiritat të flasin.

Rezultati është një fanellë e shtëpisë që është edhe largpamëse dhe e përjetshme, ashtu si klubi që përfaqëson. /Korneri.net

Artikulli paraprakAstera Tuhina në pesëshen më të mirë evropiane
Artikulli tjetërGabriel Jesus prezantohet te Arsenali