Milan po vazhdon të kërkojë lojtarë me direktiva të Ralf Rangnick.

Ky i fundit ka në listë disa futbollistë që në shikim të parë nuk duket shumë të famshëm apo të shtrenjtë, por sigurtë janë lojtarë cilësor dhe më të ardhme të madhe, përcjell Korneri.net

Njëri prej tyre është edhe mbrojtësi i djathtë Melayro Bogarde i skuadrës Hoffenheim, 18-vjeçari i jashtëzakonshëm dhe shumë i fuqishëm dhe i talentuar holandez, që është në mesin e atyre dëshirave të para të Rangnick.

Është interesant të theksohet se Melayro është nipi i të famshmit Winston Bogarde që dikur ishte pjesë e Milanos, derisa kontrata me klubin gjerman i skadon pas një viti, kështu që rossonerët janë të gatshëm që tash të kryejnë punë me lojtarin dhe ndoshta ta marrin me parametër zero verëm e ardhshme, ose ta marrin në shtator për jo më shumë se 5 milionë euro. /Korneri.net

Artikulli paraprakDhurim Zhuri dhe Erdin Dushi nënshkruajnë kontrata dyvjeçare
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Lecce-Milan