Në ndeshjen e tretë të së premtes, në kuadër të javës së 29-të të Serisë A, Milani nuk shkoi përtej barazimit 0-0 ndaj Empolit dhe humbi mundësinë për thelluar diferencën ndaj ndaj Interit të vendit të katërt.

Kuqezinjtë patën raste për të shënuar në pjesën e parë, në minutën e 13-të me Rebic dhe Theo Hernandez, por më pas asgjë tjetër.

Në pjesën e dytë, “Djalli” rrit presionin dhe i mban toskanët në zonën e tyre.

Florenzi nga shtylla, ndërs Perisan i thotë “jo” Brahim Diazit dhe në minutën e 89-të Giroud arrin të shënojë, por goli anulohet për prekje të topit më dorë.

Përfundimisht 0-0, me Milanin që humb një mundësi të artë për të krijuar një distancë sigurie nga Interi.

Artikulli paraprakInteri ndalet edhe te Salernitana, Champions po rrezikohet shumë
Artikulli tjetërBarcelona çmendet pas turkut, ai kalon në Camp Nou me çdo kusht