Sipas thashethemeve që vijnë nga Amerika e Jugut, Milani tashmë i ka bërë një ofertë Stuttgartit, pronarit të klubit të kartonit të sulmuesit argjentinas.

Tek emrat e shumtë të sulmuesve që qarkullojnë për sezonin e ardhshëm te Rossonerë është shtuar ai i Nicolas Gonzalez, e lindur më 1998, anëtari  i Stuttgart. Sipas Fox Sport Argjentina, në fakt,  Milan ka bërë tashmë një ofertë për gjermanët rreth 20 milionë euro, përcjell Korneri.net

Gonzalez mbërriti në Gjermani në vitin 2018, pasi u paraqit në Argjentinas Juniors. Stuttgart e pagoi atë 8.5 milionë dhe tani vlerësimi i tij është dyfishuar.

Ai është në skuadrën e Argjentinës dhe është ngritur mjaftë shumë në futbollin ndërkombëtar këtë sezon  duke shënuar 14 gola dhe 3 asistime në 27 ndeshje, duke qenë lojtari kryesor në rikthimin e Stuttgart në Bundesligë. Gonzalez mund të luaj sulmuesi i fundit pasi karakteristikat kryesore janë shpejtësia dhe aftësia në lojën një në një. /Korneri.net

Artikulli paraprakAtalanta me rezultat tenisi, vetëm 7 realizme larg 100 golave sezonal
Artikulli tjetërRekord penalltish në Serie A, kush ka më së shumti dhe kush asnjë