Lajmet e mëngjesit janë mjaftë të mira për tifozët e Milanos. Sipas Corriere dello Sport, Cesc Fabregas është shumë afër rosonerëve, përcjell Korneri.net. Massimo Mirabelli është në bisedime të vazhdueshme me klubin anglez dhe vet trajnerin Antonio Conte, dhe të dyja palët janë të gatshëm ta lirojnë 29-vjeçarin të transferohet në San Siro.
Fabregas nuk është kundër këtij transferimi dhe padyshim se tash kanë mbetur vetëm detajet burokratike dhe paga e lojtarit që do ta merr te Milano, mëson Korneri.net.

Artikulli paraprakVëllau i madh eliminoi të voglin, Toronto kaloi me sukses kundërshtarin e parë
Artikulli tjetërA është mirë Fellaini?