Sipas raporteve të “Calciomercato” Milan ka shprehur intetesim për kroatin e talentuar të Real Madrid, Mateo Kovacic.

Madje thuhet se Kovacic do të jetë prioriteti i parë i pronarëve të rinj te Milanit, që priten të marrim presidencën e skuadrës shumë shpejtë.

Kujtojmë se Kovacic te Reali është transferuar nga Interi, dhe një kalim te Milani, nuk do t’u pëlqente aspak tifozëve zikaltër.

Artikulli paraprakZyrtare: Real Madrid prezanton fanellen e re [FOTO]
Artikulli tjetërDybala apo Griezman? Kjo është dilema e gjigantit spanjoll