Vazhdon tradita e transferimeve me parametra zero nga gjiganti italian Milan?

Sipas mediave italiane dhe burimet e tyre të afërta me Milanin, zyrtarët e klubit mund të tentojnë transferimin e reprezentuesit gjerman dhe anëtarin te skuadrës Hoffenheim, Sebastian Rudy, i cili është në skadencë të kontratës me skuadrën aktuale dhe nuk është duke pranuar renovimin.

Në fakt kontaktet e para me përfaqësuesit e futbollistit kanë filluar dhe gjithçka është duke ecur në rrugën e duhur, transmetojnë mediat italiane.

Artikulli paraprakSaviçeviç i mllefosur me Interin: Ata po e shkatërrojnë karrierën e Jovetiç, ndoshta nuk i njohin…
Artikulli tjetër50 mln euro klauzolë, por s’ka problem: 4 top-klube evropiane pas yllit të ri italian