Milan ka realizuar marrëveshjen e përfunduare për Tijjani Reijnders: 20 milionë plus bonuse për AZ Alkmaar.

Mesfushori holandez i bashkohet kuqezinjve në fund të një negociate të komplikuar dhe të gjatë, kjo është gjuajtja e dytë në mesfushë pas Loftus-Cheek, dhe e katërta me Romero dhe Pulisic, shkruan Korneri.net

Milan-Reijnders u kry. Klubi i Milan mbylli marrëveshjen me AZ Alkmaar për 19-20 milionë plus 5 bonuse. Mesfushori holandez do të fitojë 1.6 milionë euro në vit. Vizitat mjekësore parashikohen të realizohen javën e ardhshme. I lindur në vitin 1998, ai do të përbëjnë mesfushën e re të Milanit së bashku me Ruben Loftus-Cheek. Tani puna e zyrtarëve të Milanit do të fokusohet kryesisht te krahu i djathtë dhe qendërsulmuesi.

Reijnders është një mesfushor me një afinitete dukshëm sulmuese. I mirë në trajtimin e topit, ai ka një nga cilësitë e tij më të mëdha në gjuajtjen nga distanca. Fizikihst i mirë, 185 centimetra me 75 kilogramë, ka një vizion të mirë të lojës dhe është i aftë në asistime. Pioli mund ta përdorë atë si mesfushor sulmues në formacionin 4-3-3 me një mesfushor përpara mbrojtjes dhe Loftus-Cheek në vendin tjetër të mesfushës. /Korneri.net

Artikulli paraprakLazio blen sulmuesin që ia shënoi Real Madridit katër gola
Artikulli tjetërInteri hoqi dorë nga Lukaku, belgu drejt Juventusit!!!