Duke u bazuar në raportet e mediave italiane, Vincenzo Montella ka kërkuar nga zyrtarët e klubit të sjellin në skuadër gjatë janarit dy superfutbollistë, të cilët konsiderohen si të mjaftuëshëm për të arritur deri në fund të këtij edicioni një vend që shpie edicionin e ardhshëm në Champions Legua.

Faja është për anëtarin e Villarreal Mateo Musacchio dhe lojtarin Hoffenheim Sebastian Rudy.

Argjentinasi thuhet që mund ti kushtojë Milanit rreth 30 deri 35 mln euro, kurse gjermani mund ta përmbyllë kalimin te rossonerët si transfer i lirë.

Artikulli paraprakWest Ham mund ta paguajë klauzolën e Zaza
Artikulli tjetërEl Clasico i së shtunës, dueli përcaktues i “Topit e Artë”?