Dikur blente futbollistët më të mirë të mundshëm në rruzullin tokësor, ndërsa sot nuk ka buxhet as për një futbollist mesatarë. Ky është Milan i Vincenzo Montellas, apo i Silvio Berlusconit që shpenzimet milionëshe nuk ishin dikur problem.

Lajmet e fundit thonë se Milan nuk ka buxeht të mjaftueshëm për tramnsferime andaj të gjithë përforcimet që priten të vijnë janë “low cost”, apo me parametra zero. Tre prej tyre janë mbrojtësi Caceres dhe Arbeloa, në mesfushë po flitet për kroatin Kovacic dhe francezin Granier.

Të gjithë këta futbollistë kërkohet në formë huazimi apo me parametër zero, kështu që synimi i rosonerëve për edicionin e ri me këtë politikë është mesi i “artë” i tabelës…asgjë më shumë nëse nuk shitet në duar të kinezëve.

Artikulli paraprakPortieri me “pizhama” braktis Hungarinë
Artikulli tjetërMahrez marrëveshje me Wenger