Deri më sot janë në dispozicion vetëm dy qendërmbrojtës, kurse  përforcimi vjen nga Pranvera, në pritje të janarit…

Pesë qendërmbrojtës në skuadër, tre të lënduar dhe për rrjedhojë vetëm dy aktualisht në dispozicion të Stefano Piolit, përkatësisht Fikayo Tomori dhe Malick Thiaw. Milani është në një emergjencë serioze në mbrojtje, edhe pse për fat të mirë Simon Kjaer duhet të rikthehet mes ndeshjes së ligës të së shtunës kundër Udineses dhe ndeshjes pasuese të Champions League kundër PSG, shkruan Korneri.net

Debutimi ndaj Napolit për argjentinasin Marco Pellegrino,ishte “horror”, sepse ai  do të jetë jashtë për rreth 40 ditë, dhe akoma më gjatë për Pierre Kalulu i cili me shumë gjasa do të detyrohet t’i nënshtrohet një operacioni pas lëndimit të tendinit rectus femoris të majtë dhe në këtë rast ndalimi do të jetë së paku 4 muaj.

Dhe, nuk ka zgjidhje tjetër veçse klubi të transferojë mbrojtës gjatë dimrit, dhe Milan është i interesuar për nënshkrimin e Konstantinos Koulierakis nga PAOK Selaniku, por aktualisht po bisedohet  (shtyhet nga çmimi i tij i kërkuar). Sipas asaj që raportohet nga Sportime – një burim me bazë në Greqi , Milani kishte një tjetër opsion në mendje përpara se të vendoste të përshpejtonte dhe mbyllte marrëveshjen për Marco Pellegrinon.

Menaxhmenti u interesua për nënshkrimin e Konstantinos Koulierakis nga PAOK, por ideja u anulua përfundimisht nga kuqezinjtë që shkuan me argjentinasin.

Milani kishte një marrëveshje në parim me 19-vjeçarin grek për kushtet personale, por kërkesa e PAOK-ut për një tarifë transferimi prej 8 milionë eurosh plus një përqindje të të ardhurave nga një rishitje e mundshme në të ardhmen u konsiderua përfundimisht e tepërt nga Diavolo. Mirëpo, janari nuk është larg, dhe klubet janë në bisedime serioze pas problemeve të lartëcekura. /Korneri.net

Artikulli paraprakTension te United, “terapi shoku” nga Ten Hag! Trajneri poshtëron skuadrën pas humbjes në derbi!
Artikulli tjetërReali shpërblen brazilianin, kontratë deri në vitin 2027 me klauzolë largimi 1 miliard euro