Një thashethem i ri vjen nga shtypi spanjoll në lidhje me gjigandin italian AC Milan. Sipas El Mundo Deportivo, Milano ka alternativat e saja në rast të dështimit të rinovimit të kontratës me portierin fantastik Gianluigi Donnarumma. Gjithnjë sipas këtyre burimeve Milano, ka tre alternativa me emra të dëshmuar tashmë në skuadrat e tyre, bëhet fjalë për De Gea, Keylor Navas, e Joe Hart. Gjithsesi këto pritet të jenë vetëm hipotezë e shtypit spanjoll, pasi sikurse drejtuesit e skuadrës ashtu dhe vet lojtari kanë vullnet të mirë të vazhdojnë martesën së bashku.

Artikulli paraprakFOTO/ Pse festuan lojtarët e Realit në dhomat e zhveshjeve
Artikulli tjetërA ka diku tjetër në botë kështu? Portieri 45 vjeçar me 125 kg!