Superderbi evropian Milan -Inter zhvillohet sonte në “San Siro” në krye ndeshjen e kësaj jave në Serie A.

Si Montella ashtu dhe Pioli nuk e kanë ndërmend të luajnë ndeshje defanzive, pasi në formacionet e mundshme bie në sy skemat 4-3-3 nga të dy trajnerët.

Ja si pritet të luajnë sonte Milan dhe Inter:

Milan (4-3-3): Donnarumma; Abate, Paletta, Zapata, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura; Suso, Bacca, Niang.

Inter (4-3-3): Handanovic; Ansaldi, Miranda, Murillo, D’Ambrosio; Joao Mario, Medel, Brozovic; Candreva, Icardi, Perisic.

Artikulli paraprakAtalanta mposhti edhe Romën, Lazio fitoi, spektakël në Ferraris
Artikulli tjetërChelsea shkel gjithçka që i del përpara