Milan ka bërë tjetër hap negativ dhe ka shuar ëndërrat për të kaluar në Europa League. Rossonerët mezi morrën barazim 1-1, ndaj Atalantës në Bergamo.

Vendasit ishin në avantazh deri në minutat e e fundit të takimit, pas golit të Contit. Por spanjolli i talentuar i Milan, Deulofeu barazoi gjithçka në qastet e fundit të takimit, për ti dhënë një pikë të merituar skuadrës së Montellas.

Pas këtij barazimi Atalanta është në Europa League, pasi rradhitet e pesta me 66 pikë, kurse Milan është në vendin e gjashtë me 60 sosh kur ksnë mbetur edhe javë për tu zhvilluar.

Artikulli paraprakKërkesa e Ronaldos: Mi nxjerni në shitje këta dy lojtarë
Artikulli tjetërMilan lë prapa Interin, Juven e Romën