Një tjetë fitore e rëndësishme e Milanit në udhëtim, statistikë kjo si asjnë skuadër evopiane.

Rossnerët triumfuan 1-3 te Verona, që parashikohej si përballje e vështirë, mirëpo djelmoshat e Stefano Piolit, po tregojnë karaktarë të fortë dhe e duan me çdo kusht titullin e kampionit sivjet, kur kanë mbetur edhe dy xhiro, shkruan Korneri.net

Verona befasisht kaloi në eërdi me golin e anësorit Davide Faraoni, por i destinuari për ta rikthyer ndeshjen, Sandro Tonali e barazoi rezultatin në fund të pjesës së parë.

Ditëlindjen e tij në mënyrë perfekte e festoj Tonali me golin e dytë, kurse epilogun final dhe real në ndeshje e mbylli Alessandro Florenzi me një gol shumë të bukur.

Milan sërish shkon bë +2 nga Inter, që javën e ardhshme udhëton te Cagliari që po lufton për mbijetesë, kurse Milan në shtëpi e pret Atalatan. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here