Milani po arrin marrëveshje maksimale me Juan Mirandan në bazë të marrëveshjes pesëvjeçare.

Ende mbetet për tu kuptuar nëse lojtari mund të finalizoj transferimin në janar apo duhet të pritet vera, sepse në  qershor atij i skadon kontrata me skuadrën spanjolle Betis. Po flitet se marrëveshja mund të finalizohet për një shifër mes 5/10 milionë eurove, shkruan Korneri.net

Miranda konsiderohet si njëri nga mbrojtësit e majtë më të mirë në La Liga, dhe shihet si zëvendësues ideal për Theo Hernandez  apo më saktë një “joker” perfekt për rotacionet e trajnerit Pioli, sepse francezi nuk po arrin kurrë të pushoj. /Korneri.net

Artikulli paraprakPrishtina fitoi pas tetë ndeshjeve
Artikulli tjetërJuventusi skuadër me fat, fitoi në minutën e 97