Gjatë ditës së sotme është raportuar se Milan ka mbyllur marrëveshjen me mesfushorin spanjoll Cesc Fabregas, i cili do të zbarkojë në “Milanello” gjatë merkatos verore, por tani synimet e zyrtarëve janë edhe katër përforcime të tjera, shkruan “Korneri.net”.

Në listë për merkaton e verës, Milan ka edhe Keita Balde të Lazios, Mateo Musacchio i Villarreal, Pellegrini Sassuolo dhe një sulmues ekstrem, emrat e lakuar më së shumti janë Benzema i Real Madrid dhe Aubameyang i Borussia Dortmund dhe pa njërin nga këta dy të fundit, formacioni i Milanit në edicionin e ardhshëm mund të dukët kështu:

Artikulli paraprakA e di pse nuk luajti Courtois?
Artikulli tjetërShkarkimi nga Real Madrid. Ancelotti shpërthen me deklaratën bombë para ndeshjes