Milan dhe Freiburg zhvilluan sot ndeshje miqësore, të cilën e fitoi skuadra italiane me rezultat 2-0. Duke shfrytëzuar këtë miqësore, Vincenzo Montella pati mundësi që ti provojë të gjithë lojtarët që pati në dispozicion.

Nga ana tjetër Freiburg pati disa mundësi që të paktën të shënonte golin e vetëm në këtë ballafaqim. Të dy golat e Milanit në këtë ballafaqim u shënuan nga braziliani i harruar, Luiz Adriano.

Artikulli paraprakSpektakël në Emirates: 7 gola në fitoren e Liverpool
Artikulli tjetërÇfarë lajmi nga Anglia! Inter ofron 77 milionë për yllin e Arsenalit