Pas disa viteve mungesë në garat ebropiane, Milan ka fituar ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League me rezultatin minimal 1:0.

Goli i fitores u shënua nga një nga blerjet e shumta këtë verë, Ricardo Rodriguez.

Kuqezinjtë e ulën ritmin në pjesën e dytë dhe duhet të kënaqen me rezultatin e ngushtë ndaj një skuadre modeste si Craiova.

Artikulli paraprakSkënderbeu dhe Shkëndija pësojnë humbje, por mbajnë gjallë shpresën e madhe…
Artikulli tjetër100 milionët “problem” serioz! Conte zbulon dëshiren e tij të madhe….