Tri ndeshje, tri fitore.

Milani ka marrë përsëri kryesimin e Serie A, pas fitores së lehtë ndaj Lazios në derbit e dytë të xhiros së tretë, shkruan Korneri.net

Milan ishte skuadër larg më e mirë nga fillimi e deri në fund, duke lejuar mysafirëve vetëm dy gjuajtje drejt portierit Magnian, por edhe ato ishin tepër të lehta.

Milan fitoi 2-0, me golat e Rafael Leao dhe Zlatan Ibrahimovic, duke shtuar se Franck Kessiè e huqi penalltinë në fund të pjesës së parë.
Pozita e parë për rossonerët, 9 pikë sa ka edhe Napoli. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here