Tre gola për tri pikë.

Milan shënoi fitore të pritshme ndaj Cagliarit në udhëtim, edhe pse ishin në një moment në disavantazh, atëherë kur pritej që rosonerët të shënonin të parët, shkruan Korneri.net

Cagliari që sivjet ka problem të madh shënimin e golave, sepse deri në këtë ndeshje kishte shënuar vetëm një gol, pikërisht ai që realizoi të vetmin për Cagliarin, Zito Luvumbo, shënoi edhe ndaj Milanit, në goditjen e parë në portë.

Mirëpo, iniciativa e madhe e Milanit që nisi dhe vazhdoi, e ktheu në gola. Së pari Noah Okafor shënoi golin e parë sezonal prej se u transferua te Milani, kurse mbrojtësi Fikayo Tomori e dërgoi Milanin në pushim me epërsi.

Në pjesën e dytë gjërat ishin gati të njëjta, me Cagliarin që tentonte barazimin dhe pati disa mundësi, por goli i parë edhe i mesfushorit Loftus-Cheek, e mbylli çështjen e pikëve të plota, me të cilat për momentin Milan barazohet me Interin me nga 15.

Në ndeshjet tjera, Atalanta fitoi te Verona 0-1, kurse Empoli e mposhti në shtëpi Salernitanan 1-0.  /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Inter-Sassuolo
Artikulli tjetërGirona vazhdon “ëndrrën” e bukur, Reali nuk gaboi