Gjiganti italian Milan e ka shumë seriozisht interesimin për mesfushorin fantastik brazilian të klubit gjerman Woflsburg.

Sipas mediave italiane, Marco Fassone dhe Massimiliano Mirabelli do të udhëtojnë drejt Gjermanisë për të diskutuar me zyrtarët e Wolfsburg, mirëpo marrëveshja mund të arrihet nëese për Gustavo Milan paguan 15 mln plus dy të tjera bonuse.

Kujtojmë që për ish-anëtarin e Bayern Munchen interesim ka shfaqur edhe Juventus.

Artikulli paraprakSpurs të hatashëm, Clippers nuk di për fitore
Artikulli tjetërSkuadra më e vlefshme në Evropë, Tottenham pas Barcelonës