Hyqi në lojë dhe e ktheu ndeshjen në drejtimin e duhur duke i ndihmuar përfaqësueses së tij Spajës që të mposht Francën në Saint Denis 0:2, në një mbrëmje spektakolare edhe pse vetëm miqësore.
Gerard Deulofeu sapo hyri në lojë nxorri penallti nga e cila shënoi David Silva e më pas vet e shënoi golin e dytë, për ta shpall lojtari më i mirë i ndeshjes me përlplot yje futbolli.

Milan sikur ende nuk e ka kuptuar se çfarë futbollisti kë në dispozicion deri në fund të stinorit, edhe pse duhet pranuar se zyrtarët e klubit po mundohet që ta blejnë kartonin e tij që kushton më shumë se 15 milionë euro.
Deulofeu prej se kaoi tek rosonerët ka shpërthyer, dhe forma e tij e mirë pritet të ngritet edhe më shumë në vitet e ardhshme, por edhe Barcelona po mendon ta kthej në Camp Nou.

Artikulli paraprakBrazili është në Rusi, “kariokët” e jashtëzakonshëm
Artikulli tjetërHysaj rrezikon sfidat ndaj Juventusit