Foto LaPresse - Spada 29 agosto 2015 Milano ( Italia) Sport Calcio Milan - Empoli Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - " Stadio San Siro " Nella foto: bacca Photo LaPresse - Spada 29 August 2015 Milan ( Italy) Sport Soccer Milan - Empoli Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - " San Siro Stadium " In the pic: bacca

Milan zyrtarisht e ka publikuar vendimin se do të heqin dorë nga kolumbiani Carlos Bacca. Italianët e cilësojnë të panevojshëm lojtarin pas nënshkrimeve të reja.

Ardhja e Andre Silva ka minimizuar shanset për minuta për kolumbianin Bacca. Sipas “Tuttosport” Milan dëshiron ta largojë lojtarin dhe destinationi i tij i ardhshëm shikohet Franca.

Sipas mediave italiane, Bacca do të vazhdojë karrierën e tij në Francë dhe kostoja e tij e transferimit do të jetë 15 milionë euro.

Artikulli paraprakMegjithatë Costa nuk shkon te Juventus
Artikulli tjetërZbulohet e vërteta: Neymar ishte për vizita mjekësore te Reali