Mesfushori kroat, Mateo Kovacic, është i gatshëm të largohet nga Santiago Bernabeu, duke u rikthyer nga Serie A.

E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se Kovacic mund të transferohet në San Siro.

Kovacic mund të nënshkruajë me Milanin në formë të huazimit por Real Madrid prapë do të ketë mundësinë e rikthimit të tij në klub, njësoj si me sulmuesin Alvaro Morata, që u kthye nga Juventus.

Artikulli paraprakRefuzoi “big-ët” e Evropës! Ja vlersimi dhe besimi i Varane ndaj Zidane…
Artikulli tjetërÇ’farë rënje në karrierën e Mario Balotellit: Nga Premier League kalon në Championship?