Foto LaPresse/Tocco Alessandro 28/05/2017 Cagliari(Italia) Sport Calcio Cagliari Calcio vs AC Milan - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2016/2017 - Stadio "Sant' Elia" Nella foto:Suso(AC Milan) Nicola Murru(Cagliari Calcio) Photo LaPresse/Alessandro Tocco May 28, 2017 Cagliari (Italy) Sport Soccer Cagliari Calcio vs AC Milan- Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - "Sant' Elia" Stadium  In the picture:Suso(AC Milan) Nicola Murru(Cagliari Calcio)

Milan e ka mbyllur me humbje edicionin e sivjem në Serie A. Rossonerët u mposhtën në sekondën e fundit në udhëtim ndaj Cagliarit me rezultat 2-1.

Cagliari e deshi më tepër fitorën dhe si rrjedhojë e kësaj e arriti te fitorja dramatike. Vendasit gjatë pjesës së parë kaluan në epërsi me golin e Jao Mario, që ishte goli i vetëm në 45 minutat e parë.

Milan ka mundur ndoshta edhe të shënoi fitore sot. Por, fillimisht Bacca gaboi nga penalltia, kurse më vonl fitoi tjetër të till që në gol e shëndroi Lapadula, që barazoi gjithçka.

Gjërat për skuadrën e Montellas, u përkeqësuan kur Paletta u ndëshkua me të kuq. Ngs ky moment Cagliari ishte më kërkues andaj me meritë në sekondat e fundit morri tre pikë ndaj Milan. Goli i fitorës u shënua nga Pisacane.

Milan edicionin 2016/17, e mbylli në vendin e gjashtë me 63 pikë, kurse Cagliari tuboi 47 pikë në vendin e njëmbëdhjetë.

Artikulli paraprakFOTO: Spektakël i madh me motoçikleta në “Riza Lushta”
Artikulli tjetërAsnjëherë “Trofeu” i njëjtë për kampionin e Kosovës