Alexis Sanchez ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2018 dhe ende nuk ka vendosur për vazhdimin e saj.

Kjo ka bërë që për të tashmë në garë të hyjnë edhe dy skuadrat tjera italiane, Milan dhe Juventus, të cilat do të shpenzojnë miliona euro për transferime.

Sipas Tuttomercatoweb, Inter është favorite ndaj Milanit, pasi mund t’i ofrojë kontratë katër vjeçare me 7.5 milionë euro në sezon.

Artikulli paraprakRritet lista e të lënduarve te Bayern Munchen
Artikulli tjetërMbrojtësi kosovar në formacionin e javës në Bundesliga