Dy skuadrat e Milanos, Inter dhe Milan, nuk janë duke kaluar mirë këtë edicion në disa ndeshje përshkak të pasigurisë në mbrojtje dhe sipas mediave italiane të dyja skuadrat në fjalë janë duke bërë planët e tyre për përforcime gjatë merkatos së janarit.

Sipas mediave italiane, mbrojtësi i skuadrës gjermane Hoffenheim, Niclas Sule, është caku i “Madoninës” dhe kontaktët për të tashmë kanë nisur.

Artikulli paraprakOperacion 60 milionësh i Man. United në Portugali
Artikulli tjetërPredha e Locatellit e “gozhdon” në bankë Montolivon?