Përjashtimi i dyfishtë i Tiémoué Bakayoko nga miqësoret kundër Vicenza dhe Pergoletezes është për shkak të një zgjedhjeje teknike të Stefano Pioli, i cili preferoi të provonte lojtarët e tjerë.

Është e qartë se ky përjashtim i dyfishtë, vetëm pak ditë para debutimit të edicionit të ri në Serie A, është sinjal se ioli nuk e do lojtarin, dhe po shikon të përforcohet nga pozita tjera, dhe pikërisht nga Chelsea, përcjell Korner.net

Me Chelsea nuk ka hequr dorë Milan të bisedojë edhe për dëshirëm e kahmotshme, sepse gjiganti italian nuk ka hequr dorë plotësisht nga Hakim Ziyech. Marokeni ishte shumë pranë kampionëve të Italisë kur çështja “De Ketelaere” po komplikohej, por me sa duket, Maldini do të tentojë akoma deri në fund të afatit kalimtar veror për ta marrë 29-vjeçarin në formë huazimi. /Korneri.net

Artikulli paraprakSanchez largohet përfundimisht nga Inter
Artikulli tjetërVështirësohet puna për Chelsean, pas refuzimit të ofertave nga Leicester PSG i bashkohet garës për Fofana