Shumë gola midis ekipit të Përfaqësueses Italiane U-21 dhe Primavera, debutimi në ekipit e parë kundër Juventusit me vetëm 18 vjet.

Lorenzo Colombo do të jetë e tashmja dhe e ardhmja e Milanit. Kush beson fuqimisht në këtë sulmues i cili i ka bërë përshtypje trajnerit Stefano Pioli në javët e fundit te Milanello, përcjell Korneri.net

Kontrata e re deri më 2024- Të enjtën mbrëma Beppe Riso ishte në zyret e klubit për të kompletuar detajet përfundimtare në lidhje me rinovimin e Lorenzo Colombo. Në orët e vona erdhi njoftimi zyrtar që finalizoi marrëveshjen e re në mes lojtarit dhe klubit deri në vitin 2024. /Korneri.net

Artikulli paraprakVideo emocionuese, 30 vjet pritje “Reds” kampionë të mëdhenjë
Artikulli tjetërJurgen Klopp nuk i ndal lotët nga gëzimi i titullit