Ka disa lojtarë kuqezi që mund të jenë në fushë në San Siro për herë të fundit të dielën kundër Atalantës.

Do të jetë një e diel e veçantë, e zjarrtë, ajo që do të shohë si protagonist Milanin e Stefano Piolit. Kuqezinjtë do të përballen me Atalantën në xhiron e parafundit të kampionatit, një xhiro që tashmë mund të jetë vendimtare për fatin e kampionatit: gjithçka është në duart e tifozëve të Milanit, të cilët kanë arritur të rikthejnë entuziazmin, pasi në  San Siro do të jenë pothuajse 80,000 spektatorë, shkruan Korneri.net

Shumë lojtarë të AC Milan mund të shkelnin lëndinën e San Siros për herë të fundit

A ju kujtohet viti 2012 kur pas triumfit të Milanit 2-1 ndaj Novara, shumë kuqezinjtë përshëndetën Curva Sud në lot? Aty ishin Gattuso, Seedorf, Inzaghi, Nesta, Zambrotta, Van Bommel. Legjenda të vërteta që do të mbeten përgjithmonë në historinë e klubit. Gjithashtu nesër disa lojtarë mund të falënderojnë tifozët për herë të fundit. Natyrisht, ata nuk mund t’i krahasojmë me yjet e sipërpërmendur dhe as t’i krahasojmë.

Në çdo rast, këta janë djem që në një farë mënyre kontribuan për ta bërë këtë sezon të rëndësishëm dhe, me  shpresë të tyre si vit fitues. Mes tyre është Kessie, i cili me sa duket do të fishkëllohet ashtu siç ka ndodhur në ndeshjet e mëparshme në shtëpi. Tifozëve nuk i pëlqeu sjellja e tij, shumë e ngjashme me atë të Donnarumma dhe Calhanoglu. Gjithashtu për Romagnolin ai mund të jetë i fundit në San Siro, sepse kapiteni aktual mund të përfundojë në Lazio pasi kontrata e tij është gati të skadojë edhe nëse në ditët e fundit është folur për qëndrimin e tij të mundshëm te kuqezinjtë.

Dhe pastaj Ballo-Tourè i cili absolutisht nuk i bindi zyrtarët e Milanit, Castillejo, Bakayoko dhe ndosht Saelemaekers. Tre lojtarë janë në periferi të projektit dhe të destinuar të largohen nga klubi. Ndër këta lojtarë mund të jenë edhe Brahim Diaz dhe Junior Messias. Për ta situata është pak më ndryshe, duke qenë se për momentin janë te Milani me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje. Fjala e fundit i takon klubit, por performancat e tyre të fundit nuk parashikojnë asgjë të mirë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here