Milan e ka seriozisht për mbrojtësin e Villarealit, Mateo Musacchio i cili pritet jetë një nga përforcimet e para për sezonin e ardhshëm. Siç është raportuar nga BBC, Fassone dhe Mirabelli kanë arritur marrëveshje paraprake me mbrojtësin i cili pritet ti kushtojë pronarëve të Milanit rreth 18 milionë euro. 

Artikulli paraprakGigi, është koha!
Artikulli tjetërSirena amerikane për Zlatan Ibrahimovic