Milan e ka fituar përballjen e sontme në udhëtim te Sassuolo me rezultat 0:2, në një ndeshje të dominuar pothuajse gjatë gjithë takimit.

Golat për rossonerët në takimin e sontëm i shënuan Romagnioli dhe Suso.

Pas kësaj fitoreje, Milan radhitet në pozitën e shtatë me 19 pikë, kurse Sassuolo mbetet në zonën e rrezikshme me vetëm tetë pikë të mbledhura./Korneri.net.

Artikulli paraprakReal Madrid më në fund rikthehet te fitorja
Artikulli tjetërKlasikja e futbollit argjentinas, River Plate-Boca Juniors përfundoi me…