Tashmë në Gjermani spekulimet mund të cilësohen si afër realitetit kur është fjala për sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, shkruan “Korneri.net”.

Sipas mediave më prestigjoze në Gjermani, Aubameyang është duke numëruar ditët e fundit në Bundesligë, pasi për të interesim të hapur kanë shfaqur Manchester City dhe Milan, të cilat janë të gatshme që të mos kursejnë asgjë nga bugjeti i tyre vetëm e vetëm që sulmuesi të transferohet gjatë merkatos së verës./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Srna rinovon kontratën me Shakhtar
Artikulli tjetërPret rinovimin me Milanin, gjiganti francez e përcjellë nga afër situatën….