Emri i Kristoffer Ajer është rikthyer në modë për Milanin.

Klubi italian, sipas Gianluca di Marzio, është i gatshëm të rihap negociatat për qendërmbrojtësin e gjatë 1.98 cm që është tunfuar nga interesimi i rossonerëve, përcjell Korneri.net

Aktualisht anëtari Celtic, kërkohet edhe nga disa klube angleze, por Milan tashmë ka bërē një hap para pasi po diskutoon detajet me palën tjetër dhe po përpiqet të mbyllë marrëveshjen në ditët në vijim. Çmimi do të ishte rreth 15 milion euro, por formula që Rossonerët do të donin të shfrytëzonin nuk është ende e qartë, sepse po flitet se mund ta huazojnë e vitin tjetër ta blejnë kartonin e tij që mund të shkoj edhe deri në 20 milionë euro. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here