MILAN, ITALY - SEPTEMBER 03: Founder & Managing Partner at RedBird Capital Partners Gerry Cardinale looks on prior to the Serie A match between AC Milan and FC Internazionale at Stadio Giuseppe Meazza on September 03, 2022 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/AC Milan via Getty Images)

Rosonerët nuk kanë të ndalur, gati goditja e rradhës.

Milani ka nisur nga puna për sezonin e ardhshëm, me skuadrën që është grumbulluar për fazën përgatitore. Shumë shpejt nën urdhrat e Piolit do të vihet edhe Christian Pulisic, i cili zbarkoi dje në Milano.

Pas transferimit të Pulisic, Milan ka kthyer vëmendjen kah qendërsulmuesi amerikan, Folarin Balogun. Balogun sezonin e shkuar realizoi 22 gola dhe 3 asistime me fanellën e Reims, ndërsa Arsenali kërkon 40 milionë euro për ta lënë të lirë.

Rosonerët janë të gatshëm ta paguajnë shumën e kërkuar nga Arsenali, por vetëm nëse De Ketelaere largohet nga skuadra.

Milan pritet të arkëtojë 25 milionë euro nga shitja e belgut, pasi Aston Villa ka gati paratë, me të cilat do t’i ndihmojnë Rosonerëbe në transferimin e Balogun.

Artikulli paraprak“Ka agjentë të vështirë”, Laporta: E duam të gjithë, prandaj na bëjnë presion
Artikulli tjetërKane po merr vendimin e karrierës