Gjilani ndalet sërish dhe sërish nga e njejta skuadër. Ekipi i Gentjan Mezanit nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola përballë Trepçës ’89 në shtëpi, ndërkohë që ka lënë dy pikë tejet të vlefshme në garën për titullin kampion, shkruan Gazetasheshi.com.

Megjithatë, kryetrajneri i kësaj skuadre, Gentjan Mezani, thotë se kjo pikë mund t’i vlejë për në përfundimin e kampionatit dhe se skuadra duhet mbetur e përkushtuar për të arritur objektivin.

“Ishte ndeshja e parë pas tre muajsh dhe ishte e pritur që do të ishte e vështirë. Duhej të ishim më të kujdesshëm në pjesën defansive dhe duhej të kishim ide më të qarta në repartin ofansiv”, ka deklaruar fillimisht Mezani në “Super Sport Kosova”.

“Çdo pikë e lënë mund ta na kushtojë, mirëpo edhe kjo pikë mund të na bëjë mirë në fund të edicionit. Duhet të jemi të fokusuar të arrijmë objektivin dhe duhet të gabojmë sa më pak”, ka përfunduar tekniku vlonjat.

Në kuadër të xhiros së 24-të Gjilani udhëton për t’u takuar me Ferizajn.

Artikulli paraprakE humbi pozitën e parë: Ismet Munishi tregon arsyen pse Ballkani dështojë sot
Artikulli tjetërIdrizi: Barazim i merituar, me pak fat mund ta fitonim edhe komplet ndeshjen