I mërzitur me barazimin e dytë në shtëpi.

2-2 me Llapin nuk ka qenë rezultat aspak pozitiv për Gjilanin, që kthehet mbrapa në garë për titull të kampionit, mirëpo për Gentijan Mezanin, ende nuk ka marr fund asgjë, shkruan Korneri.net

Ai pas ndeshjes kritikoi njërin nga lojtarët që sipas tij ka bërë gabime të mëdha, por në përgjithësi nuk ka qenë i kënaqur me atë që dhanë lojtarët.

“Kqiku do të duhej të largohej shumë më herët pasi ka bërë shumë gabime në mbrojtje sepse gabonte shpesh. Kjo nuk ka falet neve aspak pasi në çdo ndeshje po gabojmë shume dhe vet në mënyrë individuale dhe kjo është e paparanueshme. Gjithsesi mund të themi se jemi shumë të mërzitur për këtë barazim dhe humbën këto dy pikë të ëmdha, pas së cilave do të ulemi dhe t’i analizojmë gabimet tona”, deklaroi Mezani për Supersport Kosova, por ende Gjilani e tij nuk është dorëzuar.

“Gjashtë ndeshje deri në fund janë 18 pikë akoma, gjithsesi unë disa herë u kamë thënë lojtarë të mi se çdo ndeshje është si finale dhe nuk na lejohen gabimet si kjo, seppse një gabim kushton si ajo me Trepçën ’89 ashtu edhe sot ndaj Llapit, pra janë gabime individuale”, tha Mezani./Korneri.net

Artikulli paraprakDog Food Storage: The Google Strategy
Artikulli tjetërAttractive Polish Brides