Kontaktet filluan midis Tottenham dhe agjentit të Thomas Meunier.

Siç është raportuar nga Daily Express, Spurs në fakt janë duke negociuar për mbërritjen e lojtarit në Londër me parametër zero, pasi belgut i ka skaduar kontrata me Paris SG, përcjerll Korneri.net

Kampioni framcez nuk po ia vazhdon kontratën ngase nuk po llogaritin në të, derisa Tottenham i ka avansuar bisedimet pasi dy gjigantët italian Juventus dhe Inter, gjithashtu kanë kërkuar bisedime me agjentin e lojtarit pasi janë të gatshëm t’i ofrojnë lojtarit pagë shumë të mirë që do ta kishte kënaqur 28-vjeçarin. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇfarë oferte e çmendur për Ciro Immobilen nga klubi anglez
Artikulli tjetërE përjashton Gattuso nga stërvitja, shitja e tij e pashmangshme