Lionel Messi u përjashtua për herë të parë në karrierën e tij në Barcelona.

Ai një minutë para fundit të vazhdimit të dytë bëti një gjest shumë të pahijshëm dike e qëlluar kundërshtarin e tij, dhe pas shikimit të situatës me VAR, Messi përjashtohet direkt me të kuq, përcjell Korneri.net

Messi, i cili u kthye në formacionin startues pasi humbi fitoren gjysmëfinale ndaj Real Sociedad për shkak të lëndimit, u përjashtua pasi goditi Asier Villalibre në minutën e fundit.

Supergoli i Iñaki William tre minuta në kohën shtesë i dha Athletic Bilbao fitoren në kohën shtesë me rezultat 3-2, dhe kështu Athletic Bilbao e fitoi Superkupën e Spanjës për herë të tretë në histori. /Korneri.net

Artikulli paraprakAtl.Bilbao fitues i Superkupës së Spanjës, vendosi supergoli i Williams, Messi përjashtohet
Artikulli tjetërPirlo shumë i zhgënjyer pas humbjes nga Inter