Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, ka folur tepër i zgjënjyer pas takimit të humbur me rezultatin 3­0 në transfertë ndaj Brazilit.

“Kemi prekur fundin. Megjithatë gjithçka varet nga ne dhe duhet të zgjohemi. Në mes të kësaj situate m*ti, jemi akoma gjallë. Duhet të punojmë me inteligjencë sepse kjo kombëtare ka lojtarë të mëdhenj, por kur koka nuk është në vendin e duhur, këmbët nuk përgjigjen”, tha Messi.

Ndërkohë për takimin e ardhshëm ndaj Kolumbisë, një sfidë deçizive për kualifikimin në Botëror, ai u shpreh: “Duhet të mendojmë për këtë atë ndeshje dhe ta harrojmë Brazilin. Kemi shumë gjëra për të përmirësuar që të mos përsërisim më paraqitje të tilla. Nuk mund të dhurojmë më pikë duke bërë gabime të tjera.”

Artikulli paraprakFormacioni anti Kosovë është ky
Artikulli tjetërBruçaj-futbollistëve izraelitë: Myslimanët shqiptarë strehuan mijëra izraelitë, qëndrim të qetë