Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi kryeson listën e golashënuesit më të mirë në Evropë, ndërsa në vendin e dytë befasisht renditet sulmuesi i Sporting Lisbonës, Bast Dost.

Top pesëshen e mbyllin, Lewandowski (28), Aubameyang (27) dhe Edin Dzeko (25)

LISTA:

1. Lionel Messi (Barcelona) – 33 gola, 66 pikë

2. Bas Dost (Sporting CP) – 31 gola, 62 pikë

3. Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 28 gola, 56 pikë

4. Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund) – 27 gola, 54 pikë

=6. Andrea Belotti (Torino) – 25 gola, 50 pikë

=6. Edin Dzeko (Roma) – 25 gola, 50 pikë

7. Luis Suarez (Barcelona) – 24 gola, 50 pikë

=8. Mauro Icardi (Inter) – 24 gola, 48 pikë

=8. Romelu Lukaku (Everton) – 24 gola, 48 points

10. Edinson Cavani (PSG) – 31 gola, 46.5 pikë

=15. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 20 gola, 40 pikë

Artikulli paraprakZidane: Real – Atletico me shanse të barabarta…
Artikulli tjetërPunë e kryer: Liridon Latifi te kjo skuadër evropiane, ja sa do të përfitojë Skënderbeu