Lionel Messi vetëm një ditë pas martesës me gruan e tij Antonela Ruccuzzo, do të rikthehet shpejtë në Barcelonë në mënyë që të nënshkruaj kontratë të re me blaugranët dhe kështu t’i shuaj të gjitha spekulimet rreth largimit të tij të mundshëm nga Camp Nou, shkruan Korneri.net.

Sipas mediave spanjolle (atyre katalunase) Messi nga kontrata e re do të duhej të përfitonte nga 26 milionë euro në vit dhe kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2021.
Pastaj Messi mund ta merr zonën e tij dhe me qetësi të shkojnë në muajin e mjaltit. /Korneri.net

Artikulli paraprakTorino i ofron kushte të mira Mehmedit
Artikulli tjetërAncelotti thyen heshtjen, flet për Alexis Sanchez….