Qetësia pas stuhisë, qoftë e armatosur apo jo, do të vendoset nga moti.

Sipas informacioneve nga Argjentina,  Lionel Messi ka vendosur të qëndrojë në Barcelonë për sezonin që do të fillojë në fundjavën 26-27 shtatorit kundër Villarreal. La Pulce do të duhet t’i nënshtrohet testeve anti-Covid të kryera tashmë nga shokët e ekipit përpara se të bashkohet përsëri me grupin dhe të rifillojë aktivitetin me ekipin, përcjell Korneri.net

Barcelona, ​​megjithë gjithë bujën e javëve të fundit dhe mundësinë e humbjes së lojtarit pa kosto në qershor 2021, nuk do të sanksionojë Messin për humbjen e seancave të para stërvitore nën urdhrat e Koeman. Komunikimi zyrtar i lojtarit pritet në orët e ardhshme.

Përkundër deklaratës me të cilën babai-agjent i Messit kishte informuar të gjithë për situatën si një “agjent i lirë” i Pulce, argjentinasi ka vendosur të bëjë një hap prapa dhe të qëndrojë në Barcelona. Mosrespektimet nga Argjentina u pasuan nga konfirmimet e para nga Spanja në të cilat, thotë ai, “vendimi do të ishte marrë për të shmangur betejat e gjata ligjore me klubin e jetës së tij”.

Sidoqoftë, në prapaskenë, flitet për një çështje më pak romantike për përfundimin e historisë, ose ngërçin në të cilin vetë Messi u gjend mes La Ligës dhe Barcelonës. Manchester City, në fakt, për të propozuar një marrëveshje kishte kërkuar që të ishte në gjendje të hynte në negociata vetëm pa pasoja ligjore. Diçka që babai i tij Jorge nuk ishte në gjendje ta shmangte, duke vonuar ndoshta marrëveshjen me disa muaj. /Korneri.net

Artikulli paraprakRasti Messi-Barcelona, përplasje totale rreth klauzolës së lirimit: Nis beteja ligjore
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Kosova-Anglia U21