Një lajm shumë interesant pon qarkullon tashmë nëpër mediat botërore, e që lidhet ngushtë me aksidentin fatal të aeroplanit me skuadrën brazliane Chapecoense, me , meç’rast humbën jetën 76 personsa duke mbijetuar vetëm pesë nga 81 persona që ishin në të.

Sipas mediave spanjolle dhe argjentinase, para pak kohësh me të njëjtin aeroplan kishin udhëtuar futbollistët dhe stafi teknik i përfaqësueses së Argjentinës.

Leo Messi, Sergio Aguero dhe shokët e tyre para saktësisht 20 ditëve ishin në aeroplanin Lamia BAE-146, duke fluturuar në drejtim të Bazilit, ku luajtën ndeshjen kualifikuese për kampionatin botëror. Thuhet se aeroplane ishte në shfrytëzim që 17 vjet.

lamia

Artikulli paraprakFotografia e fundit e skuadrës së bashku, këta janë të mbijetuarit
Artikulli tjetërAutogol në hendboll!!! Kjo nuk ndodh shpesh