Një mbrëmje e lehtë për Lionel Messi dhe gruan e tij Antonella Roccuzzo në një restaurant ku mysafirë të tij ishin edhe dy lojtarë të njohur dhe miqë të tij shumë të mirë, Luis Suarez dhe Cesc Fabregas të cilët poashtu ishin të shoqëruar me gratë e tyre, Daniella Semaan dhe Sofia Balbi, shkruan Korneri.net.

Ngjarja ka ndodh në Ibiza atje ky lojtarët janë duke kaluar pushimet e tyre të merituara, dhe kuptohet se në një vend luksoz dhe kaë të bukur edhe çmimet janë të larta.
Mirëpo, nëse ia shtojmë kësaj se Messi ka porositur 41 shishe Champagne Dom Perignon, 27 pizza dhe katër porcione Kaviar.

Kur janë mbledh në fund gjitha këto që Messi i ka porosit, atëhere del se argjentinasi pagoj hiq më pak se 37.330 euro, që për Messi nuk janë apsolutisht asgjë krahasuar me pagën javore që e merr apo më saktë këto para të shpanzuar për një mbrëmje të bukur dhe të paharruar e fiton te Barcelona për16 orë, apo më pak se një ditë të plotë.

Lajmin janë mundur ta demantojnë lojtarët në fjalë, por informacionet e fundit që vijnë direkt nga vendi i ngjarjes thonë se rasti ka ndodh dhe është i vërtetë. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan – Donnarumma, ndodh befasia (FOTO)
Artikulli tjetërRrezikon edhe Mourinho