Fundi i sezonit po afron dhe periudha e afatit kalimtar, dhe vendimi i Leo Messi nëse do të qëndrojë apo jo te Barcelona.

Është spekuluar për muaj me radhë që futbollisti më i mirë në botë do të transferohet në PSG ose Manchester City. Edhe pse humbinë shtëpi nga Granada këtë javë, Barcelona u stabilizua në fund të sezonit dhe hyri në një garë të barabartë me katër anëtarë për titullin spanjoll. L’Equipe franceze beson se argjentinasi tani është më afër qëndrimit, pavarësisht dëshirave të parizianëve dhe raporton se City është tërhequr nga lufta, përcjell Korneri.net

AS shkruan se PSG nuk po heq dorë nga Messi, edhe pse sjellja e tij nuk është më prioriteti kryesor, por zgjatja e kontratës me Kylian Mbappe. E përditshmja spanjolle pretendon se Barcelona është jo vetëm afër mbajtjes së super yllit të saj, por gjithashtu dëshiron të rikthejë shokun e tij të vjetër të ekipit Neymar, me të cilin parizianët duan ta lidhin atë në klubin e tyre. Madje thuhet se Barcelona i dërgoi një kërkesë PSG-së, e cila u përgjigj siç pritej se nuk kishte ndërmend të shiste brazilianin. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here